Uzaicinājums piedalīties seminārā

Valsts vides dienests (turpmāk – VVD) sadarbībā ar biedrību “Latvijas Vides pārvaldības asociācija” (turpmāk – LVPA) kā sadarbības partneri 2024. gada decembrī uzsāka īstenot projektu “Kompetences stiprināšana sajaukšanās zonas noteikšanā ūdens kvalitātes uzlabošanai” (projekta reģistrācijas Nr.1-08/74/2024). 
 
Projekta mērķis ir sniegt atbalstu VVD un operatoriem, lai stiprinātu to zināšanas un izpratni par sajaukšanās zonu noteikšanā virszemes ūdeņos lejpus prioritāro vielu vai bīstamo vielu punktveida izplūdes.
Projekta īstenošanas ietvaros tiks organizēts seminārs notekūdeņu attīrīšanas iekārtu operatoriem, lai informētu par prasībām sajaukšanās zonu novērtēšanai.
 
Seminārs notiks 2025. g. 02. jūlijā attālināti MS Teams platformā. 
 
VVD aicina visus interesentus pieslēgties tiešsaistes semināram par notekūdeņu izplūdes virszemes ūdensobjektos sajaukšanās zonu novērtēšanu:
Datums: 2025. gada 02. jūlijs
Laiks: 10:00–13:00
Platforma: MS Teams
Pievienošanās saite: https://ej.uz/na85.
 
Jums ir iespēja līdz semināram uzdot savus jautājumus organizatoriem, izmantojot šo saiti: https://forms.office.com/e/si4sA3jwN7 Jautājumus varat uzdot līdz 26. jūnijam.
 
LVPA projekta izstrādes komandas vārdā, 
Evija Skrastiņa
29106638, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Gaisa piesārņojuma izkliedes modelēšana

Gaisa piesārņojuma izkliedes modelēšanas un emisijas limita projektu izvērtēšanas
apmācību teorētiskā daļa VVD un VPVB darbiniekiem
 
2015. gada februāra apmācību materiāli:
 
2015. gada janvāra apmācību materiāli:
 
2014. gada decembra apmācību materiāli:

Vadlīniju izstrāde teritorijas izmantošanas ierobežojumu noteikšanai plānošanas dokumentos


Biedrība “Latvijas Vides pārvaldības asociācija” sadarbībā ar Valsts vides dienestu un biedrību “Latvijas Riska vadības asociācija” ir īstenojusi Latvijas vides aizsardzības fonda finansētu projektu “Vadlīniju izstrāde teritorijas izmantošanas ierobežojumu noteikšanai teritorijas plānošanas dokumentos ap rūpniecisko avāriju riska objektiem”.

Projekta galvenie uzdevumi:
1. noteikt vienotus akceptējamā riska kritērijus, rūpniecisko avāriju skaitliskā riska novērtēšanas principus un rūpniecisko avāriju nevēlamās ietekmes robežvērtības,
2. izstrādāt ieteikumus drošības attālumu un teritorijas izmantošanas ierobežojumu noteikšanai ap stacionāriem rūpniecisko avāriju riska objektiem teritorijas plānošanas dokumentos,
3. sagatavot pilotprojektu Rīgas pilsētai, nosakot riska zonējumu ap stacionāriem rūpniecisko avāriju riska objektiem un izstrādājot ieteikumus teritorijas izmantošanas ierobežojumiem Rīgas pilsētā,
4. sagatavot vadlīnijas rūpniecisko avāriju riska objektu izvietošanas minimālo drošības attālumu un teritorijas izmantošanas un apbūves ierobežojumu noteikšanai teritorijas plānošanas dokumentos.

 

Seminārs par smaku pārvaldības jautājumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Vides pārvaldības asociāciju un Valsts vides dienestu organizēja reģionālu semināru „Smaku mērījumi, kontrole, risinājumi smaku samazināšanai un monitorings Baltijas valstīs’’. Seminārā piedalījās valsts pārvaldes iestāžu pārstāvji un dažādu nozaru uzņēmēji, lai kopīgi apspriestu līdzšinējo pieredzi Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Semināra tika apskatītas dažādās pieejas smaku pārvaldībā Eiropā, kā arī ar tām saistītās novērtējuma metodes. Turpinājumā Baltijas valstu kompetento institūciju pārstāvji iepazīstināja ar nacionālo tiesisko regulējumu, robežlielumiem un kontroles mehānismiem. Semināra laikā tika demonstrētas smaku mērījumu un monitoringa tehnoloģijas, kā arī uzņēmēji no Baltijas valstīm pastāstīja par savu pieredzi smaku jautājumu risināšanā, kam sekoja paneļdiskusija.

Seminārs notika angļu valodā. Semināra laikā tika nodrošināta sinhronā tulkošana uz latviešu valodu.

Seminārs notika 2015. gada 26. novembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā Rīgā, Peldu ielā 25, 409. telpā. 

Projektu atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Projekta numurs 1-08/372/2015


Dienaskārtība.

Semināra foto.

 

Prezentācijas:

 

Smaku pārvaldība Eiropā – atšķirīgās pieejas smaku pārvaldībā Eiropā, kā arī ar tām saistītās novērtējuma metodes

Smaku normatīvais regulējums – Latvijas pieredze

Normatīvais regulējums un smaku pārvaldības ietvars Igaunijā

Normatīvais regulējums un kontrole – Lietuvas pieredze 

Smaku mērīšana un monitorings

Smaku emisijas no slānekļa eļļas ražotnes – KKT Oil pieredze

AS „Putnu fabrika Ķekava” pieredze

Mūga ostas (Tallina) piemērs

e-deguns: līdzeklis vides uzraudzībai Roterdamas ostā

B.L.B. Baltijas Termināls pieredze

Apakškategorijas